Karadağ, Güneydoğu Avrupa’da bulunan ve Ünlü Dalmaçya Kıyılarının en güney ucunda yer alan bir Balkan ülkesidir. Demokratik, refah ve çevreci bir ülke olarak tanımlanan Karadağ; yeşil ile mavinin bir arada olduğu küçük ve gizli bir bahçe olarak tanımlanabilir. Ayrıca Balkanlar’ın en yeşil ve en güzel ülkelerinden biridir .

Sakin bir ülke olan Karadağ, çok kalabalık olmaması, uygun fiyatları ve kolay ulaşım sağlanabiliyor olması ile oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca seyahat için Türk vatandaşlarına vize uygulaması istememektedir. Bu yüzden Türkler tarafından da oldukça ziyaret edilen ve çokta beğenilerek dönülen bir ülkedir Karadağ. Doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, birbirinden güzel şehirleri, plajları ile zihinlerinize kazınacak güzellikte bir ülkedir.

Orta Çağ kasabalarını andıran hayran bırakan mimarisinin bunun üzerinde etkisi çok büyüktür. Örneğin, Kotor muhteşem deniziyle de görenleri kendine hayran bırakan bir liman şehridir. Şehrin, dar sokakları labirente benzer. Şirin görünümlü kafeleri de yorgunluk atmak için birebirdir. Akdeniz mutfağının da karakteristik özelliklerini taşıyan Karadağ yemekleri Türkler tarafından da beğenilmektedir.

Karadağ küçük bir ülke fakat kıyı şeridi ve iç bölgeleri arasında sıcaklık farkları bulunmaktadır. Yazın en yüksek hava sıcaklığı 35-40 dereceye kadar ulaşabilmektedir. Kışın ise 9 derecelere kadar iniyor. En çok yağış Ekim ve Mart aylarında görülmektedir. Tüm bu güzellikleri ile Karadağ, bugün ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. 

Yine sizin talebiniz doğrultusunda ; Karadağ’ın görülmesi gereken turistik yerleri rehberlerimiz eşliğinde unutamayacağınız programlar sizi bekliyor olacak.

Karadağ’da lisan sıkıntısı çeken misafirlerimize iş görüşmeleri için diledikleri takdirde tercüman imkanı da sağlamaktayız…

Euro Life İnvestment - Avrupa'lı Olmaya Hazır mısınız?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.