Karadağ’da bir yabancı olarak kendi adınıza bir banka hesabı açabilir ve bu hesapla bütün banka işlemlerinizi sınırsız olarak yürütebilirsiniz. Şahsi hesap açmanın çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar cari hesap, tasarruf hesabı ve döviz hesabı olarak sınıflandırılabilmektedir. Karadağ’da bankacılık ve para işlemleriniz için cari hesap yeterli olmaktadır. Eğer yurtdışında da işlem yapmak istiyorsanız  döviz hesabı açmak gerekmektedir.

Karadağ’da yaşamıyor, oturma ve çalışma izniniz de bulunmuyorsa bir banka hesabı açmak için şubeye gitmeniz gerekmektedir. Açılacak hesabı seçtikten sonra, pasaportunuz ibraz edilmelidir. Bu prosedür yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Pasaport ve iletişim bilgileriniz istenmektedir. Hesap işlem bedeli çeşitlilik göstermektedir ama genellikle çok düşük bir ücret istenmektedir. Karadağ’da bankacılık sektöründe desteklenen para birimleri şöyle sıralanabilir; USD, CAD, AUD, CHF, DKK, NOK, GBP, BAM, RSD, SEK, HRK.

Eğer açılacak banka hesabı bir şirket üzerine açılacak ise şirketin sahibinin veya müdürünün pasaportu ile birlikte şirketin durum belgeleri gerekmektedir. Bazı resmi evrakların imzalanması ile birlikte hesap açım için gerekli şartlar yerine getirilmiş olacak ve hesabınız aktif edilecektir.

Euro Life İnvestment - Avrupa'lı Olmaya Hazır mısınız?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.