Karadağ'da Eğitim

Çocuklarınız İçin Eğitim

Karadağ’da çocuklarınız için iyi ve kaliteli bir eğitim hazırlayabilirsiniz. Avrupa sistemine uygun olarak hazırlanmış olan eğitim programları çocuklarınızın daha iyi eğitim görmesini sağlayacaktır. Ülkemiz vatandaşları Karadağ vatandaşlığı, çalışma izni ve oturma izni alarak çocuklarına Avrupa eğitimi aldırabilirler. Firmamız ülkemiz ile Karadağ arasında birçok işlemin yapılmasında yardımcı olmaktadır. Karadağ’da neler yapabileceğiniz, çalışma iznini nasıl alabileceğiniz, şirket kurmak için nelere ihtiyaç olduğu gibi birçok alanda firmamız yanınızda olacaktır. Karadağ’da devlet okulları ücretsiz eğitim vermektedir. Bunun yanında üniversite ve çeşitli mesleki eğitim okulları bulunmaktadır.

Eğitim Programları

Uluslararası alanda yapılan eğitim programları genellikle iki ülke üniversiteleri arasında öğrenci değişim programı olan Erasmus sistemi uygulanmaktadır. Erasmus eğitimi için Karadağ üniversitelerini tercih eden ülkemizdeki öğrenciler, ülkenin genel durumu, eğitim sistemi, konaklama ihtiyaçları gibi birçok alanda internet sitemiz üzerinden bilgi alabilir ve bizim ile iletişime geçebilirler. Karadağ çevreci ve refah bir ülke olarak bilinmektedir. Okullarında İngilizce eğitim görebilir ve yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

Neden Karadağ Tercih Ediliyor?

Bir balkan ülkesi olan Karadağ coğrafi yapısı ile dağlık alanlardan oluşmaktadır. Ülke nüfusu oldukça azdır ve huzurlu bir ülkedir. Ülkemizden insanların Karadağ’ı tercih etmelerinin nedenleri arasında, mülk edinmenin kolay olması, her türlü yatırım için uygun olması, Türklerin ülkede çok seviliyor olması ve oturma izninin kolay alınabilmesi sayılabilmektedir. Bir sahil ülkesi olması, sanayisinin tam gelişememiş olması ve geniş tarım arazilerinin bulunması ülkemiz yatırımcılarının ilgisini çekmektedir. Çeşitli yatırımlar için Karadağ’ı seçen kişiler oturma izni aldıktan sonra çocuklarının eğitimleri içinde Karadağ’ı tercih etmeye başladıkları görülmektedir.

Karadağ’da Üniversite Eğitimi

Karadağ Üniversitelerinde Avrupa standartlarına yakın seviyede eğitim verilmektedir. Karadağ Üniversitelerinden almış olduğunuz diploma Avrupa ülkelerinde geçerli kabul edilmektedir. Üniversite eğitimi için buraya tercih eden öğrenciler ekonomik olarak da rahat edeceklerdir. Eğitiminizi görürken aynı zamanda part time olarak birçok yerde iş bulabilir ve günlük harçlığınızı çıkartabilirsiniz. Bir turizm merkezi olan Karadağ’da Üniversite eğitiminizi tamamlarken aynı zamanda tatil yapma fırsatı da bulabileceksiniz. Birkaç yıl içerisinde Avrupa Birliği üyesi olması beklenen Karadağ’da eğitim gören tüm öğrenciler, Avrupa Birliğine katılım sağlandıktan sonra Avrupa diplomasına sahip olmuş olacaklar ve diplomaları dünyanın birçok yerinde geçerli olacaktır.

Karadağ'da Üniversiteye Başvuru

Karadağ Üniversitelerinde eğitim görmeniz için belirli şartlar aranmamaktadır. Ülkemizde bir üniversiteyi kazanmış olmanız yeterlidir. Firmamız, sitemiz üzerinden Karadağ ve ülkemiz arasındaki işlemler için yol göstermektedir. Avrupa kıtasında en ekonomik şartlarda eğitim görebileceğiniz ülke Karadağ’dır. Bir Üniversite öğrencisi 400 Euro ile bir aylık yaşamını rahatlıkla sürdürebilmektedir. Üniversite kayıtları için istenen belgeler arasında, lise diploması, pasaport fotokopisi, İngilizce yeterlilik diploması, not transkripti belgelerinin noter onaylı suretleri istenmektedir. Firmamız başvuru işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır. Doğal güzelliklere sahip olan bu ülkede yaşam şartları diğer ülkelere göre çok rahat ve kolaydır. Yaşam ve iş şartları iyi olduğu için öğrenciler hiçbir zorluk yaşamamaktadır.

Euro Life İnvestment - Avrupa'lı Olmaya Hazır mısınız?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.