Karadağ Hakkında

Sovyetler döneminde Yugoslavya’ya bağlı olan Karadağ, Yugoslavya’nın dağılması ile beraber Sırbistan ile birleşmiştir. En son 2006 yılında Sırbistan’dan ayrılan Karadağ bağımsızlığını ilan etmiştir.

En çok ziyaret edilen şehirler

Kotor, Herceg Novi, Tivat, Budva, Podgorica, Cetinje, Niksıc, Bar ve Becici'dir. 

Karadağ Nerededir?

Karadağ Güneydoğu Avrupa'da yer alır. Doğusunda Kosova, güneydoğusunda Arnavutluk, kuzeyinde Sırbistan, batısında Hırvatistan ve Bosna-Hersek ile komşudur. Güneyinde Adriyatik Denizi yer alır.

Balkanların cenneti, Avrupa’nın tam ortasında, Adriyatik sahillerinde turkuaz ve yeşil bir ülke olan Karadağ, zengin kültürü ve mirası ile her yıl yüzbinlerce turisti çekmektedir. Ülke küçük olmasına rağmen, yaşam olanakları olarak geniş bir alan sunmaktadır. Hem güzel hem de sıcakkanlı insanlarıyla Karadağ hemen hemen her şehrinde sakin ve huzurlu bir yaşam sürdürmeniz mümkündür.

Uzun kumsalları, yüksek tepeleri ve derin kanyonları ile coğrafi açıdan büyüleyici ülkenin başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti Podgorica’dır.

Karadağ'a Finansal Destek

Karadağ 1998 yılından beri Avrupa Birliği’nden finansal destek almaktadır. 1998-2010 yılları arasında toplam €408.5 milyon Euro destek verilmiştir.2007 ve 2013 yılları arasında bu destek €235 milyon Euro olmuştur.

Euro Life İnvestment - Avrupa'lı Olmaya Hazır mısınız?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.