Karadağ’da oturma ve çalışma izni için uygulanan prosedürler oldukça kolay ve hızlı olmaktadır. Ancak Avrupa Birliğine doğru giriş süresi azaldıkça, Karadağ’da oturma ve çalışma izni almanın şartları da bu kadar kolay ve ekonomik olmayacaktır. Karadağ’da oturma ve çalışma izni alabilmek için ya bir eviniz ya da bir şirketinizin olması gerekmektedir..

Süresiz olarak Karadağ’da oturma izni alabilmek için Karadağ’da şirket kurmalısınız ve kurduğunuz şirketinizi 5 yıl boyunca açık tutmalı ve 5 yıl tamamlandığında ise süresiz Karadağ’da oturma izni için müracaatta bulunmanız gerekmektedir. Karadağ’da oturma ve çalışma izninizin geçerlilik süresi 1 yıldır. Oturma izninizin yenilememesi durumda oturma izniniz iptal olur, ancak tekrar oturma izni için müracaat ederek Karadağ’da oturma izni almanız mümkündür. Karadağ'da oturma izni aldıktan sonra bakmakla yükümlü olduğunuz aile bireylerine de Karadağ’da oturma izni alabilirsiniz.

 

Euro Life İnvestment - Avrupa'lı Olmaya Hazır mısınız?

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.